Pokój dziecka na wiele lat

Wszyscy młodzi rodzice chcą zapewnić swojemu dziecku jak najlepszą przestrzeń do życia, dlatego tworzą im pomieszczenia, wyposażone w jak najlepszy sposób. Jak jednak stworzyć pokój dla dziecka, aby nie przesadzić z dobieraniem elementów?

Dostosowanie pokoju do płci dziecka – czy warto?

Bardzo wiele mebli dla dzieci wykonywanych jest aktualnie ze szczególnym podziałem na płeć. Różowe meble dla dziewczynek, niebieskie dla chłopców, tapeta w laleczki, tapeta w samochody, itd.

Owszem, jest to pewien sposób na stworzenie dziecku ciekawej przestrzeni, jednak często znacznie praktyczniejszym rozwiązaniem okazuje się stworzenie pokoju uniwersalnego.
W lululaj.eu – meble dla dzieci znaleźć można produkty, które doskonale nadają się zarówno dla dziewczynki jak i chłopca.
Gdy meble są solidne i spełniają swoje zadanie, na pewno będą praktyczne, a żeby pokój dziecięcy wyglądał weselej, można zastosować ciekawe dodatki w postaci poduszki ze zwierzątkami, ciekawego dywanu lub kolorowych obrazków na ściany.

Kołyski dziecięce w kształcie piesków i kotków są bardzo atrakcyjne, niewątpliwie robią wrażenie, jednak tworząc pokój dla dziecka na wiele lat, takie rozwiązanie może wydawać się niepraktyczne, ponieważ w pewnym wieku dziecko zacznie wstydzić się zbyt wymyślnych mebli.

Stwórz pokój dla dziecka w każdym wieku.

Wykorzystując meble uniwersalne można liczyć się z tym, że po kilku latach nie trzeba będzie całkowicie wystroju zmieniać. Wiadomo, że dzieciom w jednej chwili podoba się jedno, a w drugiej coś zupełnie innego, a ich zachcianki mogą przedkładać się również na wystrój pokoju.

Dlatego zamiast decydować się na meble w kształcie kwiatuszków lub samochodów sportowych, czasem warto zakupić po prostu proste łóżko, biurko czy szafę i ozdobić je w motywy, które dzieciom w danym wieku pasują najbardziej. W razie konieczności, obrazki można zdjąć, a meble dalej pozostają atrakcyjne i można je przyozdobić czymś innym lub nie przyozdabiać w ogóle, jeżeli dziecko sobie tego nie życzy.

Reagowanie na każdą zachciankę dziecka, może skutkować zmienianiem mebli i wystroju pokoju co kilka miesięcy. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest więc dokonywanie zmian w taki sposób, aby można było je zredukować, gdy upodobania malucha się zmienią.