Jak się przygotować do przeprowadzki?

Przeprowadzka wcale nie musi być stresująca. Jeśli dobrze wszystko zaplanujemy obejdzie się bez nerwowych sytuacji. O czym musimy pamiętać planując przeprowadzkę? Jak wszystko zorganizować? Na pewno trzeba się zastanowić jak wiele mamy bagażu do przewiezienia i zdecydować czy będzie nam potrzebna firma, która zajmuje się przeprowadzkami. Szukając firmy wystarczy, że w wyszukiwarce google wpisze się frazę transport i przeprowadzki, by wyświetliły nam się firmy trudniące się tym fachem.

Spróbuj oszacować ile masz rzeczy do przewiezienia

Na początek musimy zastanowić się ile mamy rzeczy do przewiezienia w przeliczeniu na kartony. Jeśli mamy do przeprowadzenia dwupokojowe mieszkanie w przybliżeniu będzie to około 20 dość dużych kartonów. Przy okazji warto też dokonać przeglądu swoich rzeczy i sprawdzić co nadaje się do wyrzucenia, by nie przenosić niepotrzebnych rzeczy do nowego mieszkania.
Jeśli wiemy już ile będziemy mieli kartonów do przewiezienia, mebli, wykładzin tapczanów itp. możemy podać te informacje firmie zajmującej się przeprowadzkami. Firma wówczas oceni jak duży będzie potrzebny samochód oraz ilu pracowników musi przyjechać by pomóc. Warto poświęcić na to większą chwilę tak by później nie okazało się, że przyjechał za mały samochód, albo jest za mało ludzi do przenoszenia bagażu.

Jak to wszystko zapakować?

Żeby wszystko dokładnie zapakować będą nam potrzebne kartony, worki foliowe, folia bąbelkowa. Firma transportowa często ma w ofercie dostarczenie tych rzeczy.
Do kartonów zapakujemy książki, płyty, sprzęt elektroniczny i szkło. Jednak należy pamiętać, że szkło dodatkowo trzeba zabezpieczyć np. papierem lub folią bąbelkową. Dodatkowo na kartonie należy umieścić napis: „uwaga szkło”.
Sprzęt AGD czy duże meble należy zabezpieczyć folią po uprzednim usunięciu z nich, elementów ruchomych.