Stosunki Międzynarodowe – czy to dobry kierunek studiów?

Stosunki Międzynarodowe to idealny kierunek studiów dla wszystkich, których interesuje wiedza o współczesnym świecie i przemianach, jakie w nim zachodzą. Można ją wykorzystać praktycznie w każdej pracy zawodowej. Podstawowe przedmioty w ramach kierunku to historia i geografia. Jednak bardzo istotne są także języki obce. Absolwenci stosunków międzynarodowych powinni posiadać znajomość, co najmniej dwóch języków obcych na poziomie komunikatywnym. Kolejne ważne dziedziny wiedzy na tym kierunku to elementy prawa oraz podstawy ekonomii.

Dobór przedmiotów zależy oczywiście w znacznej mierze od wybranej specjalizacji. Każda uczelnia proponuje studentom własne specjalizacje. Dla przykładu w krakowskiej Społecznej Akademii Nauk można poszerzać swoją wiedzę w zakresie: administracji w UE, mediów i komunikowania w UE, biznesu i współpracy na rynku europejskim. Jak niełatwo zauważyć, zagadnienia te cieszą się obecnie sporą popularnością.

Internacjonaliści, bo tak nazywani są absolwenci stosunków międzynarodowych, mogą liczyć na zatrudnienie w mediach, urzędach publicznych, w agencjach marketingowych, firmach międzynarodowych i zagranicznych oraz administracji państwowej na różnych szczeblach. Wielu z nich zostaje dyplomatami. Znalezienie pracy po skończeniu studiów nie jest trudne, o ile do tematu studiów podchodzimy z pasją i zaangażowaniem.

Oczywiście wiele zależy od uczelni, którą wybierzemy. W Krakowie Stosunki Międzynarodowe możemy studiować na wielu uczelniach. Wśród szkół niepublicznych szczególnie polecana jest Społeczna Akademia Nauk, a dokładnie jej Wydział Nauk Stosowanych. Główny atut studiów na kierunku Stosunki międzynarodowe Kraków to, dobrze dostosowany do współczesnych realiów, program nauczania, który pozwala na zdobycie orientacji w środowisku międzynarodowym oraz wszelkich niezbędnych umiejętności. Nie bez znaczenia pozostaje również świetnie wykwalifikowana kadra dydaktyczna. Wśród wykładowców nie brakuje praktyków polityki zagranicznej czy przedstawicieli świata biznesu. W ten sposób studenci mogą czerpać wiedzę od tych, którzy o stosunkach międzynarodowych wiedzą wszystko, a wiedza ta obejmuje rozmaite perspektywy.

Źródło: https://krakow.san.edu.pl/stosunki-miedzynarodowe-o-kierunku