Pułapki finansowe

Kierowanie własnymi finansami odbywa się w większości przypadków na zasadzie wyczucia bądź kierowania się opiniami innych osób. W szkołach nie ma zajęć opisujących finanse osobiste, które dawałyby młodym ludziom pewne podstawowe informacje na temat tego jak właściwie lokować swoje pieniądze. Również zajęcia uniwersyteckie gdzie wykładane są finanse koncentrują się jedynie na zagadnieniach związanych z działalnością gospodarczą

Braki w wiedzy powodują, iż coraz więcej osób pada ofiarami sprytnych oszustów, którzy korzystają z ludzkiej niewiedzy i naiwności. Należy uczulić, iż finanse nie są miejscem gdzie mogą nagle wydarzać się cudowne okazje pozwalające szybko dużo zarobić. Niestety większość tego typu okazji, które mają nagle wspaniale poprawić domowe finanse okazuje się zwykłymi obietnicami i w najlepszym razie kończy się na braku zysków a często na stracie znacznej części włożonych środków. Problem dotyczy szczególnie ludzi starszych oraz osób o słabej wiedzy ekonomicznej podatnej na wpływy reklamy, które chętnej poddają się wizji łatwych zarobków.

Jednak domowe finanse mogą stanowić również stanowić problem z innego powodu. Wiele osób posiada karty kredytowe, które w praktycznie niewidzialny sposób wciągają je w spirale zadłużenia, która narasta w coraz szybszy sposób aż w końcu traci się nad nią kontrolę. Problem pojawia się szczególnie, jeżeli utracona zostaje część dochodów, co szybko prowadzi do utraty płynności finansowej. W takim przypadku najczęściej domowe finanse mogą zostać jeszcze uratowane, ale wymaga to zaangażowania i sporego zredukowania wydatków.

Odwiedź: zoofast.co.uk