Jak wybrać idealny stół?

Stół to jeden z najważniejszych mebli w naszym domu. To przy nim spotykamy się podczas posiłków, ważnych uroczystości czy rodzinnych narad. Jego wybór może nam jednak sprawić pewne problemy, bo oferta producentów stołów jest dziś naprawdę szeroka. Można się o tym przekonać przeglądając stronę internetową https://otomeble.pl/stoly.html. Okrągłe, owalne kwadratowe, prostokątne, o rozmaitych wymiarach. Jak wybrać ten właściwy?

Kształt ma znaczenie
Okrągłe stoły idealnie nadają się do rozmowy i bardziej sprzyjają integracji, ułatwiając rozmowę nie tylko z bezpośrednimi sąsiadami, ale ze wszystkimi. Kwadratowe i prostokątne stoły układają się równo z innymi meblami i można je dosunąć do ściany, jeśli potrzebujemy więcej miejsca, na przykład na imprezę.

Wymiary stołu
Zasadą jest, że kwadratowy stół o wymiarach 90 cm x 90 cm lub okrągły o średnicy 90 cm pomieści cztery osoby. Dla sześciu osób przewiduje się prostokątny stół o wymiarach 150 cm x 90 cm lub okrągły o średnicy 130 cm. Dla ośmiu osób zdecydujmy sie na stół o wymiarach 200 cm x 100 cm lub średnicy 150 cm.

Rozmiar stołu dopasujmy również do ilości posiadanego miejsca. Po znalezieniu odpowiedniego stołu, przed zakupem sprawdźmy, czy będzie on funkcjonalny w dostępnej przez nas przestrzeni. Pamiętajmy, że potrzebujemy około 60-90 cm od krawędzi stołu do najbliższej ściany lub mebla, a jeśli możemy zaoszczędzić 100 cm, będzie jeszcze więcej miejsca dla ludzi, którzy będą chodzić za siedzącymi gośćmi. Rozważmy stoły, które można rozszerzyć, jeśli chcemy przyjmować więcej gości. Stoły ze specjalnymi klapami, które się składają sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach, gdzie każda wolna ilość miejsca jest na wagę złota. Są niezwykle kompaktowe.

Źródło: https://otomeble.pl/stoly.html