Jak siedzieć i pracować bez bólu pleców?

Osoby, które swoje życie zawodowe spędzają za biurkiem, bardzo często narzekają na bóle pleców czy inne problemy z kręgosłupem. Po wielu latach przy komputerze, szczególnie w niewłaściwej pozycji, nie ma co się dziwić, że plecy odmawiają posłuszeństwa. Dlatego warto zawczasu zadbać o dobrą pozycję przy pracy. Pomoże w tym komfortowy fotel biurowy.

Dobrze wybrany fotel do pracy przy komputerze ma duże znaczenie nie tylko dla zdrowego kręgosłupa, ale również dla jakości pracy. Jeśli mamy niewygodne krzesło i pracujemy w nienaturalnej pozycji, wykonujemy nasze obowiązki słabiej, gdyż praktycznie cały czas szukamy dla siebie odpowiedniego miejsca. Fotel do pracy w biurze powinien zapewniać komfort i wygodę, a przy tym spełniać wszystkie zasady ergonomii.

Dobry fotel musi mieć właściwie wyprofilowane oparcie, siedzisko oraz podłokietniki, które zapewnią stabilna pozycję dla przedramion. Świetnym elementem jest również zagłówek, który pozwala odciążyć szyję i sprawia, że głowa znajduje się we właściwej pozycji. Fotel powinien być obrotowy, co znacznie ułatwia codzienną pracę. Koniecznie powinien również posiadać regulowaną wysokość siedziska, by móc dopasować je do potrzeb zarówno niskich osób, jak i wysokich użytkowników. Wybierając fotel do pracy przy komputerze warto również zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest wykonany oraz czy posiada wszelkie niezbędne atesty i certyfikaty zapewniające bezpieczeństwo. Fotel musi być bowiem nie tylko wygodny, ale również stabilny i bezpieczny dla osoby, która korzysta z niego na co dzień. Nie może być tak, że fotel po lekkim odchyleniu się w tył po prostu się przewraca.

Więcej na temat tego, jak wybrać dobry fotel do pracy przy komputerze przeczytasz na www.