Jak prawidłowo siedzieć przy komputerze?

Uporczywe bóle kręgosłupa mogą być efektem złej postawy jaką przyjmujemy siedząc przed komputerem. Warto zadbać o odpowiednią pozycję siedzącą. Pracując przy komputerze ważne jest między innymi to, by nasz sprzęt był prawidłowo ustawiony, tzn. znajdował się w określonej odległości od naszych oczu. To pozwoli nam uniknąć problemów ze wzrokiem. O czym jeszcze powinniśmy pamiętać jeśli mamy pracę siedzącą?

Odpowiednie krzesło to podstawa!

Bardzo istotnymi elementami w pracy biurowej są krzesło i biurko. Warto zadbać o to, by biurko miało regulowaną wysokość, blat powinien się znajdować na wysokości łokci osoby pracującej. Trzeba pamiętać o tym, że biurko powinno być szerokie na tyle by móc umieścić monitor w odpowiedniej odległości od oczu to pozwoli nam uniknąć problemów ze wzrokiem. A co z krzesłem? Lekarze zalecają krzesała, które są wyposażone w regulację wysokości oraz kąta nachylenia. Siedzisko powinno znajdować się na takiej wysokości by stopy były oparte na podłodze a kolana ugięte pod kątem prostym. Oparcie powinno się dopasować do kształtu pleców, najlepiej by było ono lekko wygięte do przodu i mocno podpierało odcinek lędźwiowy. Na temat właściwego doboru krzesła do biurka więcej przeczytamy tutaj: e-krzeslo.com.pl.

Warto pamiętać o tym, że prawidłowa postawa przy komputerze jest bardzo istotna, ponieważ w pracy spędzamy większość dnia. Trzeba więc zadbać o to, by nie tylko krzesło było właściwe, ale także by komputer stał w określonej długości od nas a samo biurko było dostosowane do naszych potrzeb.