Gry finansowe

Firmy oferujące gry komputerowe notują coraz większą sprzedaż gier, które nastawione są na symulowanie rynków finansowych. Programy tego rodzaju można podzielić na kilka głównych grup, które różnią się poziomem realizmu sytuacji rynkowych. W podstawowej wersji finanse danego gracza są chronione przed szybkim uszczupleniem przez samą konstrukcje gry, która nie dopuszcza do takich sytuacji stawiając jedynie proste zadania, które gracz szybko wykonuje.

Jednak gry takie zadowalają jedynie początkujących graczy. Osoby bardziej zainteresowane realizmem rozgrywki wybierają gry oparte na bardziej rzeczywistych uwarunkowaniach. W takich rozgrywkach finanse nie podlegają ochronie i można szybko stracić cały początkowy kapitał. Gry takie są znacznie trudniejsze i wymagają znajomości stosunków rynkowych jak również przewidywania możliwych zmian. Dzięki temu są o wiele bardziej emocjonujące. Finanse w grach tego rodzaju są oczywiście jedynie wirtualne i nie wiążą się z faktycznym inwestowaniem pieniędzy dają jednak stosunkowo dobry wgląd w sposób funkcjonowania złożonych rynków finansowych.

Grają w tego rodzaju gry wiele osób przekonuje się jak trudne jest prawidłowe inwestowanie i jak łatwo mogą one narazić swoje finanse na uszczuplenie, jeżeli zdecydują się na samodzielne inwestowanie nie posiadając odpowiedniej wiedzy na temat procesów finansowych. Jest to jeden z bardziej pozytywnych aspektów tego rodzaju gier. Jednak coraz więcej graczy decyduje się spróbować swoich sił w rzeczywistej rozgrywce, choć w większości zaczynają od stosunkowo niewielkich kwot.

Profesjonalny sklep zoologiczny w Grecji: zoofast.gr