Ekwipunek młodego turysty.

Wycieczki w górzyste tereny to niezapomniane przeżycie nie tylko dla dorosłych ale i dla mniejszych fascynatów gór. Dla dzieci jest to okazja do zwiększenia odporności ale pod warunkiem, że chwile nie będą spędzone w górskich hotelach ale na oznakowanych szlakach i ścieżkach. To również doskonała okazja do przebywania na świeżym powietrzu, ponieważ górzyste tereny należą do najmniej zanieczyszczonych obszarów w porównaniu do reszty. Dla nieco starszych dzieci, góry są olbrzymim światem, pełnym tajemnic i fascynacji, jednym słowem- kraina która pobudza wyobraźnię. Przed planowaną podróżą, warto rozpisać sobie plan, by wiedzieć co tak na prawdę będzie potrzebne do plecaka dla dziecka.

Jak wiadomo, jedną z charakterystycznych cech górskich klimatów jest zmienność pogody, dlatego też, pociechę powinniśmy ubrać na tak zwaną cebulkę: więcej warstw ogrzewa ciało lepiej niż jedna, prawda? Ubrania powinny być wykonane z oddychających i natralnych materiałów, by skóra przepuszczała odpowiednią ilość powietrza. Klasyczny zestaw składa się z : spodni z dopinanymi nogawkami, koszulka z krótkim rękawkiem, sweter albo polar, wodoszczelna i wiatr szczelna kurtka oraz nakrycie głowy. Wszystko to znaleźć można w sklepie turystycznym e-moko.pl.

Nie od dziś każdy wie, że górskie powietrze pobudza apetyt nawet u dorosłych, co dzieci odczuwają rzecz jasna bardziej. Dlatego przydatną rzeczą która powinna spocząć w plecaku młodego turysty jest butelka z napojem (najlepiej niech to będzie woda mineralna bogata w dużą ilość minerałów i witamin), kanapki (owinięte w papier śniadaniowy) lub czekolada(dostarcza dużo energii). Nie powinno również zabraknąć apteczki pierwszej pomocy, latarki, kompasu i przyborów do mycia.