Czym powinien zająć się zarządca nieruchomości wiosną?

Zimową porą do zarządcy nieruchomości należy nie tylko odśnieżanie chodników oraz ulic osiedlowych. Trzeba pamiętać także o usuwaniu sopli i o tym, by ściągnąć z dachu śnieżne pokrywy. A jakie obowiązki ma do wykonania zarządca nieruchomości wiosną? Niestety, zadań po zimowej porze nie ubywa…

Trzeba skontrolować stan budynku

Pierwsza zasadnicza sprawa to kontrola stanu technicznego nieruchomości. Po sezonie zimowym, gdy temperatura nie spada już poniżej zera a pogoda jest stabilna, warto jest rozpocząć prace konserwacyjne na zewnątrz budynku. Trzeba ocenić też stan elewacji, m.in. to czy budynek nie potrzebuje odświeżenia i odmalowania, a także sprawdzić stan poszycia dachowego. Trzeba sprawdzić czy w czasie zimy nie doszło do uszkodzeń (np. przez zalegający śnieg). Jest to na tyle istotne, że jeśli zaniedbamy tę sprawę, w mieszkaniach na najwyższych piętrach mogą rozwijać się grzyby.

Czy budynek wymaga termomodernizacji?

Wiosenny czas to także dobry moment na prace termomodernizacyjne. Docieplenie budynku i odświeżona elewacja sprawią, że budynek zyska na wartości. Oprócz tego, że będzie się w nim przyjemnie mieszkało, przyciągnie najemców lub kupców. Co ważne, termomodernizacja sprawia, że rachunki za ogrzewanie mogą się zmniejszyć. Można również uzyskać dofinansowanie na takie przedsięwzięcie, trzeba o nie pytać we właściwych Urzędach Miejskich.

Ewentualne niespodzianki po zimie

Po zimowych miesiącach sprawdzenia wymagają także chodniki a także drogi dojazdowe do nieruchomości. Trzeba sprawdzić czy nie zrobiły się w nich dziury a nawierzchnia nie budzi zastrzeżeń. Uszkodzeniu mogły ulec oznakowania poziome, a o te, musi dbać zarządca nieruchomości. To tylko niektóre z zadań o których zarządca musi pamiętać wiosną. Odwiedź stronę zarzadcakrakow.pl i dowiedz się więcej!