Czy potrzebuję oczyszczacza powietrza?

Czyste powietrze jest podstawą naszego zdrowia. Niestety powietrze, którym oddychamy, nie zawsze jest tak świeże lub czyste, jak powinno być. Doskonale zdajemy sobie sprawę z zanieczyszczeń powietrza występujących na zewnątrz. Ale co z powietrzem w pomieszczeniu? Dla niektórych może to być zaskakujące, ale powietrze w pomieszczeniu być tak samo zanieczyszczone lub nawet bardziej, niż powietrze na zewnątrz. Częściowo wynika to z faktu, że domy są zamknięte przez większość dnia. Opary z aerozoli, sierści zwierząt domowych i pleśni to tylko niektóre z czynników, które wpływają na jakość powietrza w pomieszczeniach, a ostatecznie na zdrowie.

Czy oczyszczacze powietrza działają i jakie są korzyści?
Jest to jedna z pierwszych rzeczy, o które można zapytać rozważając zakup oczyszczacza powietrza. Wszystko zależy oczywiście od jakości oczyszczacza. Przyjrzyjmy się bliżej oczyszczaczowi Descon znajdującemu się w ofercie sklepu mateomarket.pl. Urządzenie posiada niezwykle skuteczny, trzystopniowy system oczyszczania powietrza. Zamontowano w nim trzy filtry, z których każdy ma inne zadanie. Filtr wstępny zatrzymuje wszelkie roztocza i kurz. Filtr HEPA oczyszcza powietrze ze szkodliwych mikroorganizmów. Zadaniem filtra węglowego jest natomiast wyeliminowanie przykrych zapachów z otoczenia.

Kiedy kupimy oczyszczacz powietrza z pewnością zauważymy poprawę naszego zdrowia, zwłaszcza osoby cierpiące na problemy z oddychaniem. Osoby chorujące na astmę mogą bardzo skorzystać na poprawie jakości powietrza w domach korzystających z oczyszczaczy powietrza. Alergicy mogą również spodziewać się ulgi lub złagodzenia objawów, ponieważ oczyszczacze usuwają wiele alergenów. Typowe alergeny usuwane przez oczyszczacze powietrza to roztocza, które powodują astmę oskrzelową, choroby zatok i alergie. Roztocze stanowią główne źródło alergii i można je znaleźć przede wszystkim w kurzu. Ponieważ odżywiają się martwymi płatkami ludzkiej skóry, pojawiają się także w materacach i pościeli. Oczyszczacze powietrza mogą pomóc zmniejszyć ten trudny do usunięcia problem.

Są także użyteczne w zmniejszaniu nieprzyjemnych zapachów, w tym zapachów kuchennych, które powstają przy gotowaniu określonych potraw, zapachów w łazience i zapachów zwierząt domowych, które żyją w pomieszczeniach. Skutecznie usuwają zapach dymy papierosowego.

Źródło:
https://parenting.pl/5-powodow-dla-ktorych-warto-kupic-oczyszczacz-powietrza
https://mateomarket.pl/descon-oczyszczacz-powietrza-70w-50m2-wyswietlacz-lcd-pilot-da-p070,id99886.html